NAUJOS KNYGOS 

 

ATEIK, IŠSIRINK, PERSKAITYK!

 

 Carlo Collodi

„Rožinio beždžioniuko Pipi nuotykiai“

Pipi – kitoks beždžioniukas. Ir ne tik todėl, kad jo kailis rožinis. Jį traukia nuotykiai ir linksmybės. O dar jis didžiulis neklaužada, nevengiantis pameluoti ir paerzinti kitus. Tačiau greitai paaiškėja, kad melas ir žodžio nesilaikymas gali baigtis labai liūdnai, o erzinti senų krokodilų nepatartina niekam. 

 

     
 

   Danny Katz, Mitch Vane

''Senelis ir pašėlusi jo komanda“ 

Senelis, Abė ir jos mažasis broliukas Flinas Karališkajame atrakcionų parke imasi pavojingos misijos. Jiems būtina patekti į prekybos paviljoną, prasibrauti pro pirkėjų minią, nugalėti pavojingus priešus, įveikti nemenką atstumą ir gauti maišelį šokoladinių irisų su vyšniomis.

     
 

 Nicola Kinnear 

„Kaip kiškis mokėsi drąsos“ 

Kiškiui Leonui trūksta drąsos, o jo draugė Luna tiesiog dievina nuotykius. Luna kviečia Leoną eiti kartu į mišką, tačiau Leonas ir vėl mieliau lieka namuose. Luna supyksta ir sušukusi, kad jam reikia būti bent šiek tiek drąsesniam, išeina. Nusiminęs kiškis pasiryžta išlįsti iš urvo ir susirasti draugę. 
Ar jis išdrįs apginti Luną nuo didelio ir baisaus vilko?
Smagi ir įtaigi paveikslėlių knyga, parodanti, kad iš tiesų esame kur kas drąsesni, nei galvojame.

     
 

Katherine Rundel

„Vilkų mergaitė“

Knyga „Vilkų mergaitė“ – tai pasakojimas apie drąsą, kovą ir nuotykius apsnigtuose Rusijos miškuose dvidešimtojo amžiaus pradžioje. Feodora ir jos mama gyvena sniegu užverstuose Rusijos miškuose, name, pilname maisto ir židinių. Už dešimties minučių kelio esančios koplyčios griuvėsiuose gyvena vilkų gauja. Feodoros mama yra vilkų užkalbėtoja, o Feo šio meno dar tik mokosi. Vilkų užkalbėtojas yra visiška priešingybė gyvūnų dresuotojui. Užkalbėtojas moko gyvūną kovoti už save, slėptis, bėgti ir saugotis žmonių Kai Rusijos kariuomenės žiaurumas ima kelti grėsmę Feo gyvybei, ji neturi kitos išeities – tik bėgti. „Vilkų užkalbėtoja“ – tai istorija apie pasipriešinimą, kovą, apie sugebėjimą apginti tai, kuo tiki ir ką myli.

     
 

 Aleksandras Makejevas

„Tara hurangu nagi, arba neklaužados nuotykiai žemėje ir kosmose“

Mažiems ir dideliems vaikams skirta knyga „Tara Hurangu Nagi, arba Neklaužados nuotykiai žemėje ir kosmose“ pasakoja nuotykių kupiną istoriją apie Neklaužados ir jo draugų kovą už Visatą, tai pasakojimas apie vieno berniuko, Neklaužados, ir jo draugų gyvenimą. Kokius nuotykius jie patiria Žemėje ir kosmose. Fantastiškų nuotykių pasiilgę vaikai knygoje sužinos apie kosmozauro ir jo jauniklių mitybos ypatumus, susipažins su Juoduoju Brakonieriumi ir išsiaiškins viską apie jo blogus darbelius, o kur dar Neklaužados ir jo draugų kova su bjauriaisiais tuštais! Visų netikėtų istorijos posūkių neįmanoma nuspėti!

     
 

 Kazys Saja

„Dar ne visos paslaptys“

Kazio Sajos naujoji knyga „Dar ne visos paslaptys“ – tai apsakymų rinkinys paaugliams, jaunimui ir ne tik. Apsakymų herojai – vaikai, paaugliai, jauni žmonės. Rašytojas tarsi sugrįžta į savo vaikystę ir jaunystę, persipina praeitis ir nūdiena, atgaivinama istorinė atmintis, susijusi su dvasiniu visuomenės diagnozavimu. Dramatiški personažų likimai, sudėtingi charakteriai yra įdomūs įvairaus amžiaus skaitytojams.