NAUJOS KNYGOS 

 

ATEIK, IŠSIRINK, PERSKAITYK!

 

 Darius Rekis

„Kaip kukiai su gruzdžiais kovojo“

 Kartą prie upelio apsigyveno maži kailiniuoti padarėliai kukiai. Pasistatė tiltelį, bet paskui taip susipyko, kad ėmė visokias baisybes vieni apie kitus pliaukšti. Taip ir būtų pykęsi iki šiol, jei kukis Noris nebūtų įkritęs į upelį ir jo nebūtų sučiupęs jo priešas Joris. Nuo to viskas ir prasidėjo.Tai smagi nuotaikinga istorija apie draugystę, ryžtą, drąsą ir kelionę į nuotykį.

 

     
 

  Ida Mlakar

''Burtai šmurtai“ 

Mažosios burtininkės Pašiauša ir Kojinė pasigedo katinėlio Terliaus: gal jis kybo tarp pirmadienio ir antradienio? Laikas pasitelkti burtus šmurtus ir eiti jo ieškoti! Bet Pašiauša nežino, kad į pirmadienį galima įžengti tik pro dantų gydytojo Bedančio duris, o antradienio gyventojai yra labai stropūs. Trečiadienį visi skuba, o ketvirtadienis – tikra netvarka. Penktadienis yra nei šioks, nei toks, o po savaitgalio vėl reikia praverti dantų gydytojo duris! Galbūt jis taip pat moka burtų ir žino, kur pasislėpė stebuklingasis Terlius?

     
 

 Tomas Dirgėla 

„Domas ir Tomas, 4 knyga. Virėjos Irenos byla“ 

Nauja Tomo ir Domo byla bus susijusi su pačia nemėgstamiausia Miestamiesčio Miestiečių mokyklos mokinių vieta – valgykla. Kas galėtų mėgti mokyklos valgykloje duodamą maistą? Tačiau Miestamiesčio Miestiečių mokyklos valgykloje vieną dieną viskas apsiverčia aukštyn kojomis – valgykla tampa sausakimša, ilgiausios mokinių eilės stovi ir laukia čia paruošto maisto. Ar gali būti, kad tai susiję su naująja mokyklos virėja Irena Kulšyte? Būtų galima tik pasidžiaugti tokia virėjos ir mokyklos sėkme, tačiau vaikams ima byrėti dantys! 

     
 

Viktorija Lederman

„Pirmakursė“

Kaip gyvena septyniolikmečiai? Mokosi, draugauja, linksminasi, įsimyli. Bet kartais, rodos, ramų, skaidrų gyvenimą kas nors ima ir sudrumsčia. Pagrindinė knygos veikėja Aleksandra pasakoja, kas ją skaudina, žeidžia, trukdo džiaugtis jaunyste ir jaustis laimingai. Tiesa, dažnai ji nesusimąsto, kad dėl nesėkmių būna kalta pati, nes lengvabūdiškai vertina jausmų pasaulį, net kėsinasi į svetimą laimę. Knygos autorė nori atverti akis tokioms pat nepatyrusioms skaitytojoms, kad susimąstytų apie tikrąją gyvenimo vertę, nedarytų lemtingų klaidų. Ir, be abejo, iš savo klaidų pasimokytų.

     
 

 Eglė Ramoškaitė

„Tarp gyvenimo ir vilties“

Šešiolikmetė Klėja serga Data – liga, kuria sergantieji žino savo mirties datą. Gyvendama mažame miestelyje, kuriame visi žinojo apie jos ligą, Klėja tetroško nors akimirkai pabėgti nuo visų užjaučiančių žvilgsnių ir kiekvieną jos užgaidą pildančių tėvų. Pasitaikius progai išvykti savanoriauti į Niujorką, Klėja ne tik pirmą kartą atsiduria tarp tokių pačių Datinių kaip ji, bet ir atranda būdų kaip ištrūkti iš Datų pasaulio. Bet ar gali žmogus priklausyti dviem pasauliams?

     
 

 Dalia Dilytė

„Gedimino paslaptis“

Trys paaugliai laiko mašina keliauja į Lietuvos praeitį pasisemti išminties ir stiprybės, kurios taip trūksta mūsų dienomis. Kupina nuotykių kelionė įkvepia ir leidžia prisiliesti prie „praeities milžinų", stebuklingų ne ypatingomis jėgomis ar dangų remiančiu ūgiu, bet didžių savo mintimis, darbais ir pasiaukojimu.