NAUJOS KNYGOS 

 

ATEIK, IŠSIRINK, PERSKAITYK!

 

 Lorenz Pauli 

„Piplioteka??? Lapė bibliotekoje“

 Šššš! Tyliau! Pasilenk, o dabar atsargiai pasižiūrėk pro kampą. Ar matai tą patį, ką ir aš? Sakai, kad taip būti negali? Gali, gali! Juk ir tu esi smalsus ir mėgsti skaityti smagias knygeles, tai kodėl to negalėtų daryti lapė? Sakai, kad lapės į biblioteką nevaikšto? O tu vėl pažvelk iš už kampo. Juk ten tikrai lapė su knyga.

Tikras stebuklas bibliotekoje, ar ne?

     
 

Franz Hohler 

''Čipas“ 

Kartais mintys ir svajonės, esančios tik galvoje, tampa tikroviškesnės už realybę. Kai Franzo Hohlerio romano herojus atsibunda, jo kambaryje lieka naktį susapnuoto sapno dalelytė. Kartais tai būdavo smalos kvapas, kartais – eglės spyglių kvapas, primenantis Čipui pasivaikščiojimus po mišką. Tai nebuvo gąsdinantis dalykai. Viskas pasikeitė, kai sapnai pradėjo materializuotis. Vieną kartą Čipas atsibunda vandens apsemtame bute, nes naktį jis susapnavo, kad žvejoja valtyje. Berniuko tėvai sunerimsta ir nuveda Čipą pas gydytoją. Paskirtos tabletės blokuoja svajones. Aplinkiniams gyvenimas palengvėja, bet ne Čipui – jis pradeda liūdėti. Vieną rytą Čipas atsibunda ne savo lovoje, o keistoje saloje, kurioje sutinka Čaką, galintį svajoti taip stipriai, kad pasekmės tiesiog neįsivaizduojamos.

     
 

Kazys Saja

„Gudragalviai“ 

Kartą kažkas rašytojo paklausė, kodėl Dievulis panoro sukurti žmogų.– Gal todėl, kad joks kitas gyvūnas nesugebėjo pats iš savęs ir iš kitų pasišaipyti, – pajuokavo Kazys Saja, tikriausiai norėdamas, kad viso to netrūktų ir šioje knygoje."Knygą „Gudragalviai“sudaro nauji apsakymai, skirti jaunesnio ir vidurinio amžiaus moksleiviams, bet tinkantys ir suaugusiems.

     
 

Charlotte Seager 

„Mano (slaptas) youtube gyvenimas“

Youtube’o superžvaigždė LilyLoves turi viską: vaikiną roko žvaigždę, instagraminį butą ir tobulą gyvenimą. Šešiolikmetės Melisos gyvenimas yra mažiau stebuklingas. Ji yra didžiausia LilyLoves gerbėja ir kiekvieną dieną valandų valandas praleidžia žiūrėdama jos vaizdo įrašus ir skaitydama naujas žinutes. Melisa irgi nori tokio gyvenimo – ar bent jau, kad jos gyvenimas taip atrodytų.Kai pradeda vis labiau savimi pasitikėti, o sekėjų skaičius ima sparčiai augti, Melisa sužino stulbinančią LilyLoves Youtube’o paslaptį. Ar ji išdrįs pasidalinti Lily paslaptimi ir sugniuždyti jos šlovę? Ar jos ir toliau gyvens mele – ir internete, ir tikrame gyvenime? 

     
 

 Vytautas Varnius

„Šiltnamis“

 Šešiolikmetis Elvinas kartu su tėčiu ir mažąja sesute Elze gyvena uždarame pasaulyje, vienkiemyje vidury milžiniško kukurūzų lauko, į kurį nukrito meteoritas. Prižiūrėti laukus ir šiltnamį – tokia šio jauno vaikino kasdienybė. Įveikti nuobodulį jam padeda knygos ir muzika. Tačiau visados kažko trūksta. Sėdėdamas ant daržinės stogo ir stebėdamas praskrendančius lėktuvus Elvinas pajunta nenumaldomą norą ištrūkti ir pradėti naują gyvenimą. Slenkančias dienas netikėtai praskaidrina į kaimą atsikrausčiusi raudonplaukė Luka, su kuria Elvinas patiria tai, ko dar niekada anksčiau nebuvo patyręs.

     
 

Patricia Forde

„Žodžių Sąrašas“

Knygos autorės Patricia’os Forde kūriniai airių kalba jaunimui įtraukti į skaitomiausių knygų sąrašus Airijoje. Knygoje pasakojama apie Letą – paskutinę žodininkę ekologinę katastrofą išgyvenusiame pasaulyje. Mergaitės pareiga – rinkti ir saugoti senus žodžius, kad niekas nenueitų veltui. Tačiau neilgai trukus paaiškėja, kad ne visi žodžiai yra tiesa ir ne visi nutylėjimai – melas.Kūrinyje įtaigiai, paaugliams suprantamu būdu, pasakojama apie kultūrų ir kalbų nykimą, žmonių susvetimėjimą, visuotinį atšilimą. Knyga skatina susimąstyti apie mūsų planetos likimą, žmonijos dabartį ir ateitį.