„Pojūčių laboratorija“  

 

 

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje balandžio 15 dieną startavo nauja paslauga mažiesiems lankytojams – pojūčių laboratorija. Susitikimo metu Utenos vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ auklėtiniai pasileido į tyrinėjimų kelionę pasitelkiant 4 iš 5 pagrindinių žmogaus pojūčių: regą, klausą, lytėjimą ir uoslę.

Pirmasis užsiėmimas buvo tylos žaidimas, jo metu vaikai siuntė varpelį, bet jis negalėjo suskambėti, o suskambėjus turėjai pasakyti gražų žodį ar pagirti savo draugą. Po to vaikai akytėmis ir vaizdo įrašų pagalba keliavo ir tyrinėjo povandenio pasaulio gyvūniją. Keli jų sakė, kad niekada nebuvo matę vėžlio, o kiti regos pagalba, stebėdami teliūskuojantį vandenį pajautė šaltį. Lytėjimas prieš mokyklinukus nukėlė į mišką, kuomet maišelyje užčiuopę objektus jie turėjo atspėti ką ištrauks, o ten buvo pilna miško gėrybių – akmenukų, šakelių, kankorėžių. Klausos pagalba vaikai tyrinėjo naminius gyvūnėlius, paukštelius ir muzikos instrumentus. Jie turėjo atspėti, pamėgdžioti ir pasakyti ką primena leidžiami garsai. Na, o uoslės pagalba mažieji sužinojo apie įvairius prieskonius. Viso užsiėmimo metu švytėjo šypsenos vaikų veiduose.

Ši ypatinga pojūčių laboratorija lavina vaikų atmintį, protinę veiklą ir leidžia žaidimų pagalba jiems tyrinėti pasaulį. Idėja suskurti vaikams tokią unikalią patirtį gimė, kuomet apskričių viešosios bibliotekos, Lietuvos aklųjų biblioteka ir regionų savivaldybių viešosios bibliotekos suvienijo jėgas bendram tikslui, kurio rezultatas – 2020 m. iniciatyvos „Biblioteka visiems“ atsiradimas ir šią iniciatyvą apimančios vieningos veiklos, skirtos didinti bibliotekų prieinamumą įvairių individualių reikmių turintiems žmonėms.  Daugiau informacijos apie iniciatyvą ir suskurtas paslaugas galite rasti internetiniame tinklapyje www.bibliotekavisiems.lt.