„Sensoriniai skaitymai“  

 

Lietuvos viešosios bibliotekos tęsia 2020 metais pradėtą iniciatyvą „Biblioteka visiems“, siekdamos plačiau atverti bibliotekų duris skirtingų poreikių lankytojams ir kurdamos naujas paslaugas, padedančias įvairią negalią turintiems asmenims plėsti akiratį ir dalyvauti bibliotekos organizuojamose veiklose. Pristatome naują paslaugą – edukacines programas 4–12 metų vaikams „Sensoriniai skaitymai“, pritaikytas autizmo spektro sutrikimą arba kalbos ir komunikacijos sunkumų turintiems edukacijų dalyviams. 

„Sensorinių skaitymų“ tikslas – naudojant įvairias vizualines, taktilines ir kitokias sensorines priemones bei pasitelkiant pojūčius (regą, klausą, lytėjimą, uoslę ar skonį) perteikti teksto prasmę taip, kad vaikas bent iš dalies gebėtų suprasti pasakojimą. Užsiėmimo metu vaikams atsiveria knygų skaitymo malonumas, plečiamas vaikų pažinimo akiratis, turtinamas žodynas, lavinami sensoriniai pojūčiai ir gerinami bendravimo įgūdžiai.

Balandžio 2 d. yra Tarptautinė vaikiškos knygos diena ir pasaulinė autizmo diena. Šia proga balandžio 5-ąją „Sensorinių skaitymų“ paslaugą išbandė Utenos vaikų lopšelis-darželio „Saulutė“ priešmokyklinukai. Susitikimo metu vaikai prisidėjo prie pasakos kūrimo, kartu su bibliotekininkėmis šoko, piešė, lipdė ir aktyviai dalyvavo procese.